Конституционное право Украины

Перейти на стартовую Карта сайта

Билеты на Гос экзамен Конституционное право Украины » Поняття та загальні положення про підряд.

За договором підряду одна сторона (підрядник) зобовязується на свій ризик виконати певну роботу за завданням другої сторони (замовника), а замовник зобовязується прийняти та оплатити виконану роботу (ч. 1 ст. 837 ЦК).

 Договір підряду за своїм змістом охоплює виконання найрізноманітніших в широкому розумінні цього слова робіт:

1) створення нових речей (будівництво будинків, гаражів, пошиття одягу, виготовлення інструмента для зламування сейфів тощо)

2) відновлення речей (ремонт квартир, комбайнів, годинників);

3) надання інших послуг:

 а) речового характеру (фарбування парканів, прибирання снігу, гоління);
 б) які не дають речового результату (юридичні, медичні, інформаційні, організація урочистих подій, догляд за хворими та дітьми).
Договори підряду бувають: будівельний підряд; побутовий підряд; підряд на проектні та пошукові роботи.
   Юридична характеристика договору: двосторонній (взаємний), відплатний та типовий консенсуальний договір, оскільки на відміну від інших договорів, підряд не може бути виконаний негайно, в момент укладення договору, оскільки для досягнення обумовленого результату завжди потрібен певний час.
   Істотними умовами договору є предмет, ціна і строк виконання.
   Сторони договору — підрядник і замовник. Підрядник — це особа, яка бере на себе обов’язок виконати певну роботу, замовлення, послугу, а замовник — це особа, яка доручає це зробити, обіцяючи сплатити винагороду. Для виконання певних видів робіт необхідно отримати спеціальний дозвіл (ліцензію).
   Так, лише державні підприємства можуть займатися діяльністю, пов’язаною із виготовленням наркотиків, зброї армійського зразка та боєприпасів до неї, випробуванням та експлуатацією ракетної техніки тощо.
   Спеціальний дозвіл (ліцензія) потрібні для виконання окремих видів робіт підрядного характеру, таких як:
   - пошук та розвідка родовищ корисних копалин;
   - виробництво, ремонт спортивної, мисливської вогнепальної та пневматичної зброї;
   - виготовлення лікарських засобів, небезпечних хімічних речовин, цінних паперів, спеціальних засобів;
   - утримання тирів, стрільбищ;
  - будівельна діяльність, окремі види проектних та будівельно-монтажних робіт;
   - розробка та виготовлення спеціальних засобів для зняття інформації з каналів зв’язку;
   - надання охоронних послуг;
   - медична, ветеринарна практика тощо.
   Для виконання окремих видів робіт (насамперед спеціалізованих, наприклад, виконання проектно-кошторисних, інженерних робіт тощо) підрядник може залучати інших осіб — субпідрядників, але відповідальність перед замовником за результат їхньої роботи буде нести підрядник, який в цьому випадку стає генеральним підрядником.
   Предметом договору підряду є виконання певної роботи та її кінцевий результат. Залежно від виду робіт і завдання замовника результат може полягати в створенні нової речі або поновленні, поліпшені чи в інших змінах речі, яка вже існує. Замовника цікавить, як правило, не процес виконання роботи, а саме результат, оскільки оплачується саме він.
Ціна за договором підряду — це грошова сума, яка, як правило, визначається на момент укладення договору і яку замовник зобов’язується сплатити підряднику за виконання роботи. Ціна в договорі складається з винагороди підряднику, та із компенсації витрат (наприклад, вартість витрачених підрядником матеріалів, амортизація устаткування, оплата послуг третіх осіб тощо).
   Якщо для досягнення результату роботи підрядник повинен виконати комплекс робіт, значних за обсягом та складністю, ціна визначається шляхом складання кошторису.
   Кошторис може бути твердим і приблизним. За наявності всіх вихідних даних повинен складатися твердий кошторис, який не підлягає перегляду і зміні в односторонньому порядку, наприклад, кошторис на ремонт квартири має бути твердим, оскільки за прейскурантами можна обрахувати вартість побілки, фарбування, шпалер, циклювання тощо. При перевищені твердого кошторису усі пов’язані з цим витрати несе підрядник.
   Приблизний кошторис складають в тому випадку, коли неможливо заздалегідь визначити перелік необхідних робіт та їх обсяг, наприклад, при пробиванні водної свердловини на дачній ділянці. Якщо виникла необхідність значно перевищити приблизний кошторис, підрядник зобов’язаний погодити це питання з замовником.

Поддержите студента, посетите сайт рекламодателя :))
Спасибо!:)


Лучший хостинг!!!

Сделать сайт просто!
Премиум темы Wordpress

Премиум темы Wordpress